Покровська міська рада — Медичне попередження щодо захворювань на кір

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Медичне попередження щодо захворювань на кір

Захворюваність на кір в Україні перевищує багаторічні показники. У поточному році в Україні захворіло 8428 осіб, з них дітей 4961.У 2018 році було 929 спалахів кору, у 2019 році  108 спалахів.

У м. Покровськ, м. Мирноград, Покровському районі у 2018 році зареєстрований 21 випадок, показник 13,4, що оцінюється як високий рівень захворюваності.

У м. Покровськ було 14 випадків, у Покровському районі 5 випадків, у м. Мирноград 2 випадки. З метою попередження захворювань на кір відповідно до Наказу МОЗ України від 17.05.2005 року №188 «Про затвердження інструкції щодо організації епідеміологічного нагляду за кором», Листа МОЗ України № 05.2-1622460 від 27.08.2018 року, Наказу МОЗ України № 121 від 26.06.2018 року «Про проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічним показанням», Листа ДУ ЦГЗ МОЗ України № 240 від 21.01.2019 року необхідно: під висловом «нещеплені проти кору» слід враховувати не тільки не щеплених  осіб , а також осіб що мають лише 1 щеплення, тобто не завершене щеплення.

При виникненні спалаху кору проваджується посилений епідеміологічний нагляд: який включає в себе активне виявлення контактів у домашньому вогнищу, у дитячому дошкільному закладі, школах, з’ясовується коло осіб, які були в контакті з хворим, їх стан щепленості та епідеміологічний анамнез щодо кору зі з’ясовуванням можливого джерела інфекції, знаходженні в інших місцях перебування, приїзд родичів, гостей та інші контакти з потенційно хворими на кір особами.

Необхідно передбачити максимальну ізоляцію групи, класу на 21 день, рекомендувати заборону приймання в групи, класи  нещеплених осіб і осіб без довідки про щеплення, про перенесене захворювання на кір на 21 день. Установлення щоденного медичного нагляду за особами, які знаходились  протягом 21 дня у контакті з хворим на кір а також імунного статусу і наявності захворювання на кір в анамнезі. Рекомендується обов’язкова вакцинація контактних осіб, у віці від 12 місяців до 30 років, які не хворіли на кір, не щеплені проти кору, не мають документально підтверджених відомостей про щеплення на протязі 72 годин. Якщо вакцинація не проведена на протязі 72 годин, необхідно провести щеплення на майбутнє згідно  Листа МОЗ України.

Жінкам, які планують вагітність, слід уникати вагітності не менш ніж 1 місяць після щеплення. Щеплення проти кору дорослим проводяться одноразово комбінованою вакциною для профілактики кору, паротиту, краснухи, використовуючи для цього залишки вакцин, закуплених за кошти державного бюджету України на 2016-2017 роки місцевих бюджетів та інших джерел не заборонених законодавством. Щеплення для профілактики кору проводяться медичним працівникам, працівникам освітніх закладів та немедичних працівників закладів охорони здоров’я, студентів навчальних закладів, представників силових структур. Щеплення проводиться з розрахунку аби особа мала 2 дози вакцини за життя.

Мінімальний інтервал між 2 щепленнями може складати не менш 1 місяця. Щеплення не проводяться вагітним жінкам. Не навмисна вакцинація вагітних жінок не повинна буди причиною для преривання вагітності. У районах з високим ризиком захворювання, рекомендований вік введення першої дози вакцини може бути перенесений у вік 9 місяців. За подібних обставин введенна доза не враховується, як щеплення  за віком.

medusuna

Опубліковано у Новини

    pfu    big logo2