Покровська міська рада — Заходи які здійснюються державними виконавцями для стягнення заборгованості

Покровський міськрайонний відділ Головного теріторіального управління юстиції у Донецькій області

Начальник управління:

Кудрінський Михайло Сергійович
м. Покровськ, вул. Степана Бовкуна, 7

kras_dvs@ukr.net

п’ятниця з 8.00 до 15-45

Заходи які здійснюються державними виконавцями для стягнення заборгованості

Актуальним питанням на даний час, яке обговорюється і в засобах масової інформації, є можливість позбавити житла боржників, що мають невиконані зобов’язання, наприклад, борги по оплаті житлово-комунальних послуг чи борги за кредитами банку.

Тому, доцільно надати читачам інформацію, як дійсно врегульоване чинним законодавством звернення стягнення на квартиру чи житловий будинок.

Для погашення заборгованості за виконавчим документом в першу чергу виконавець, повертає стягнення на кошти боржника у національній та іноземній валютах, інші цінності, у тому числі на кошти на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах. Готівкові кошти, виявлені у боржника, також підлягають вилученню. У разі недостатності грошових коштів стягнення звертається на інше виявлене майно, що належить боржнику: транспортні засоби, об’єкти нерухомості (дома, квартири, гаражі, тощо). Таким чином, законодавство про виконавче провадження дійсно допускає звернення стягнення з метою погашення боргів на житлові приміщення. Але законодавство встановлює і певні обставини, при наявності яких можливі такі дії. Слід звернути увагу, що Законом визначений розмір заборгованості за виконавчим провадженням, який дозволяє виконавцю розглядати питання про звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло.

Якщо сума боргу за виконавчим документом не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, тобто на теперішній час не більше двадцяти дев’яти тисяч гривень, державний виконавець не має змоги описувати та примусово реалізовувати квартиру чи житловий будинок, які є єдиним житлом боржника. У такому разі виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника. Зауважимо, що розмір мінімальної заробітної плати, від якого залежить обмеження, визначається законом про Державний бюджет України на відповідний рік. Також слід зазначити, що за виконавчими документами, борг за якими не перевищує п’яти розмірів мінімальної заробітної плати, тобто не більше семи тисяч двісті п’ятдесяти гривень на даний час, виконавець має право розпочати примусове виконання відразу шляхом стягнення боргу із заробітної плати, пенсії, стипендії або інших доходів боржника.

d838d3

Опубліковано у Покровський міськрайонний відділ державної виконавчої служби ГТУЮ у Донецькій області