Покровська міська рада — В Україні вступив у силу закон про посилення відповідальності за несплату аліментів

Покровський міськрайонний відділ Головного теріторіального управління юстиції у Донецькій області

Начальник управління:

Кудрінський Михайло Сергійович
м. Покровськ, вул. Степана Бовкуна, 7

kras_dvs@ukr.net

п’ятниця з 8.00 до 15-45

У вівторок, 6 лютого, набирає чинності закон щодо посилення відповідальності за несплату аліментів. Нагадуємо, що 4 січня президент України Петро Порошенко підписав закон про посилення відповідальності за несплату аліментів. Документ спрямований на забезпечення належного виконання рішень щодо стягнення аліментів.

Запроваджено нові засоби примусового виконання рішень відносно боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. Зокрема, Законом встановлюється:

— тимчасове обмеження таких осіб у праві виїзду за межі України;

— тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами;

— тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю;

— тимчасове обмеження боржника у праві полювання.

Треба зазначити,що не можна тимчасово заборонити боржнику водити у разі, якщо він водінням заробляє на життя, використовує транспорт через інвалідність, утримує особу з І, ІІ групою інвалідності або дитину з інвалідністю.

Крім того, передбачено новий вид адміністративного стягнення — суспільно корисні роботи, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплатних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Якщо боржник не платить аліменти більш ніж 6 місяців, тоді питання про тимчасовий виїзд дитини за кордон на термін більше одного місяця самостійно вирішує той з батьків, з яким рішенням суду визначено місце проживання дитини.

Закон дозволить зменшити заборгованість зі сплати аліментів, а також забезпечить належне утримання осіб, які отримують аліменти.

Опубліковано у Покровський міськрайонний відділ державної виконавчої служби ГТУЮ у Донецькій області