Покровська міська рада — Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Красноармійської міської ради

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Красноармійської міської ради

м. Красноармійськ, вул. Соціалістична, 22

тел. (06239) 2-06-55

Основними завданнями у сфері діяльності територіального центру є:

• Організація надання адресної соціальної допомоги малозабезпеченим непрацездатним громадянам, інвалідам, багатодітним сім'ям, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.

• Організація комплексу соціально-оздоровчих заходів, спрямованих на підтримання життєдіяльності і соціальної активності пенсіонерів та інвалідів.

• Забезпечення соціальної допомоги, реабілітаційного та побутового обслугову-вання.

• Здійснення заходів по виконанню міських соціальних програм.

• Встановлення зв'язків з підприємствами, організаціями, установами незалежно від форм власності з питань надання ними благодійної допомоги незахищеним верствам населення.

Територіальний центр соціального обслуговування Красноармійської міської ради є державним закладом і подпорядковується Управлінню соціального захисту населення Красноармійської міської ради.

Метою його діяльності є соціальне обслуговування і надання соціальних послуггромадянам, що знаходяться в складних життеєвих обставинах й потребують сторонньої допомоги.

Структура територіального центру:

• відділення соціальної допомоги вдома;

• відділення соціально-медичних послуг;

• соціальне відділення «Турбота»;

• відділення соціально-побутової адаптації;

• служба «Скорої соціальної допомоги».

Наша мета – допомогти особам похилого віку, інвалідам, знову відчути фізичне та психо¬логічне задоволення та радість, свою повноцінність і потрібність, зробити життя яскравим, комфортним, залучити до творчості, відволікти від сумних думок, повернути віру в свої можливості.

Головними напрямками діяльності структурних підрозділів територіального центру є:

- виявлення і облік за категоріями громадян, які потрують соціальних послуг;

- виявлення і деференційний (за категоріями) облік громадян, які потребують соціальної підтримки, визначення необхідних їм форм допомоги й періодичності її надання;

-надання різних форм і видів соціальної допомоги;

-підтримка громадян, що обслуговуються, в реалізації їх прав і переваг, встановлених діючим законодавством;

-залучення до співпраці організацій різних форм власності, фізичних осіб для надання матеріальної, моральної й іншої підтримки громадянам, які опинились в складній життєвій ситуації, співпраця з державними, суспільними й релігійними організаціями у вирішенні питань з надання соціальної допомоги.

Відділення соціальної допомоги вдома

Страх перед самотньою старістю - саме з таким настроєм приходить до нас більшість підопічних. Нині 547 громадян похилого віку та інвалідів перебувають у віддленні соціальної допомоги вдома, 33 соціальних робітника приділяють особливу увагу проблемам самотніх людей похилого віку, кожен надає послуги 13-14 громадянам, окремих одиноких людей обслуговують вже понад 10 років. Забезпечити їм гідну старість - це не просто службовий, а насамперед людский обов'язок.

Двічі на тиждень соціальні робітники надають безкоштовні послуги самотнім громадянам міста.

З 2011 року при підтримці Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду "Відродження" діє служба "Скорої соціальної допомоги", яка забезпечує комплекс медичної, соціальної, побутової, психологічної і духовної допомоги людям з обмеженими фізичними можливостями вдома.

При виділені соціальної допомоги вдома утворено банк одягу і взуття для малозабезпечених і самотніх громадян міста. На протязі року видана гуманітарна допомога (одяг, взуття, білизна) 384 громадянам міста. В пункті видачі одягу відвідувачі можуть випити чаю, відпочити, при необхідності отримати медичну допомогу.

Благодійним фондом "Спасіння душі" організовується безкоштовне харчування 3 рази на тиждень самотніх громадян міста, де активну участь приймають робітники управління та терцентру. Таким чином було приготовано та роздано за 2013 рік 5472 порцій гарячих обідів.

Соціальне відділення «Турбота»

При територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) діє соціальне відділення «Турбота» з надання безкоштовних соціально – побутових послуг громадянам, що мають рідних, які зобов'язані їх утримувати та здійснювати догляд, але проживають в іншому значно віддаленому (понад 50 км і більше) населеному пункті із поважних причин не можуть здійснювати догляд.

У 2012 році до відділення «Турбота» звернулось за допомогою 348 громадян міста, ведеться організація культурно-масової роботи. В основу діяльності покладено принцип «допомоги та турботи».

Відділення соціально – медичних послуг

На даний час на обліку в цьому відділенні знаходиться 363 інвалідів та осіб похилого віку. В територіальному центрі є медичний кабінет, який кожного дня відвідують близько 50 самотніх громадян відділення. Відділення пропонує широкий спектр безкоштовних послуг, які направлені на покращення стану здоров'я самотніх людей:

- консультації медичних фахівців з питань здоров'я;

- масажний кабінет;

- аромотерапія;

- інгаляція, фіто чай.

За 2013 року до медичного кабінету звернулись понад 10,8 тис. осіб, яким було надано 20329 послуг.

Всі бажаючі отримали консультацію лікаря ревматолога. Лікар регулярно проводить бесіди щодо профілактики захворювань. Таким чином за 2013 рік було проведено 96 бесід. 271 малозабезпечиних людей безкоштовно отримали ліки, придбані за кошти, виділені з місцевого бюджету.
Крім того одинокі громадяни можуть просто відпочити в медичному кабінеті під час сеансу аромотерапії, або з чашечкою фіточаю.

Відділення соціально – побутової адаптація

Заходи 2012 рік

2013 рік

 

лекції 7 15
міські свята 13 9
фестивалі 1 4
концерти 8 20
екскурсії 2 2
виставки 6 11
вечори-зустрічі 17 21
вистави 3 4
акції - 1
заняття в групі «Здоров’я» - 18
конкурси 2 2
Всього 59 107

Всього на обліку у відділенні 541 особа.

Служба «Скорої соціальної допомоги»

В 2011 році в місті Красноармійську при підтримці Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження» розпочала свою роботу служба «Скорої соціальної допомоги», яка забезпечує комплекс медичної, соціальної, побутової, психологічної і духовної допомоги людям похилого віку та людям з обмеженими фізичними можливостями вдома. Це принципово нова форма безоплатнього обслуговування, яка дозволяє оперативно допомагати і підтримувати людину в скрутних життєвих обставинах.

Перелік послуг, які надаються службою «Скорої соціальної допомоги» громадянам міста на дому:

• призначення всіх видів соціальних допомог, компенсації, пільг;

• призначення матеріальної допомоги;

• проведення медичних консультацій та надання медичної допомоги вдома лікарями міської лікарні;

• психологічна реабілітація;

• запровадження комплексу соціально – побутових послуг соціальними робітниками територіального центру: прибирання житлових приміщень, доставка продуктів харчування, медикаментів, тощо;

• організація і надання перукарських послуг вдома та виконання лікувального масажу;

• надання допомоги в забезпеченні протезноортопедичними виробами;

• надання духовної підтримки за участю міської православної церкви;

• впровадження здорового способу життя;

• консультативно – методична допомога.

Територіальний центр забезпечений легковим автомобілем, яким здійснюється перевезення одиноких непрацездатних громадян у разі потреби. Для отримання соціальних послуг відділенням територіального центру громадянам необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення Красноармійської міської ради.

    pfu    big logo2