Покровська міська рада — День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Указ N 945/2006 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року. У нашому місті стало доброю традицією відзначати 26 квітня — це Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф та 14 грудня — День для вшановування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

821 837

Чому саме 14 грудня? Справа в тому, що 30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд. У ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь більше 650000 людей з усього Радянського Союзу, з яких більше половини представляли тодішню УРСР. Цього року в цей день у місті Покровську біля пам’ятного знаку постраждалим від наслідків Чорнобильської катастрофи у парку «Ювілейний» відбулася панахида за загиблими та померлими. Зі словами скорботи та вдячності за мужність і героїзм звернулись до присутніх — міський голова Требушкін Р.В., помічник народного депутата Геллера Є.Б. (керуючий справами виконкому) Жук А.В., голова міської організації"Червоний хрест" Полтавченко Л.Г. Шість ліквідаторів аварії на ЧАЕС отримали грамоти та подяки від міського голови за мужність, героїзм, самовідданість, вагомий особистий внесок при ліквідації наслідків аварії, патріотичне виховання молоді.

Від громадської організації «Червоний хрест» 5 ліквідаторів аварії на ЧАЕС отримали грошову допомогу. До цього дня, управлінням соціального захисту населення, за поданням міської громадської організації «Союз Чорнобиль України» із міського бюджету виділена матеріальна допомога 10 чорнобильцям та проведено помінальний обід для 40 осіб, які приймали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС. УСЗН Покровської міської ради висловлює щиру подяку керівництву міста, міській спілці «Союз Чорнобиль України» Будинку, ФОП Пірковець Т.О., ФОП Хачікян Т.Р. за допомогу в організації та проведенню заходів, присвячених вшануванню учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.