Покровська міська рада — Порядок призначення та виплати стипендій студентам в Україні в 2017

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Порядок призначення та виплати стипендій студентам в Україні в 2017

Управління соціальнго захисту населення Покровської міської ради у Донецькій області інформує, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 28 грудня 2016 року № 1050 „Деякі питання стипендіального забезпечення”, якою затверджено новий порядок виплати стипендій (постанова вступила в силу з 1 січня 2017 року).

Як і раніше, стипендіальний фонд України передбачає два види стипендій - соціальні (для соціально незахищених громадян, пільговиків) та академічні (за навчальні досягнення).

Крім того, критерієм при визначенні права студента на соціальну стипендію є матеріальний стан сім'ї. Так, відповідно до внесених у законодавство змінами, соціальні стипендії надаються студентам (курсантам) вищого навчального закладу, виходячи з рівня доходу сім'ї та успіхів у навчанні, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Слід зауважити, що діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, мають гарантоване державою право на виплату соціальної стипендії.

Процедура розподілу академічних стипендій зазнала більш серйозні зміни - з 01.01.2017 вводиться рейтинг успішності (рейтинг успішності). Таким чином, стипендію отримуватимуть не всі студенти з усередненою четвіркою за екзаменаційну сесію, як це було в 2016 році, а лише ті, хто займе високі місця в рейтингу вищого навчального закладу.

Українське законодавство не передбачає єдиної рейтингової системи для визначення стипендії, тому кожен ВНЗ самостійно розробить свої критерії для складання рейтингу успішності.

Хто має право на соціальну стипендію в 2017 році?

Право на соціальні стипендії мають студенти (курсанти невійськових вищих навчальних закладів), які за результатами навчального семестру не мають академічної заборгованості, незадовільних результатів навчання, включені в рейтинг і належать до однієї з наступних категорій:

- діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

- особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- особи, визнані учасниками бойових дій і їх діти;

- діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи;

- діти, один з батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту;

- діти, один з батьків яких загинув (пропав безвісти) в районі проведення АТО, бойових дій або збройних конфліктів;

- діти шахтарів, чиї батьки мають необхідний стаж роботи або загинули в результаті нещасного випадку на виробництві, або стали інвалідами I або II групи.

Виплата соціальних стипендій в Україні буде проводитися органами соціального захисту населення через вищі навчальні заклади на підставі відповідних документів.

Важливо! Одержувачам соціальної стипендії, які зайняли за результатами навчання високі рейтингові позиції і мають право на призначення академічних стипендій за особливі успіхи в навчанні (в межах встановленого ліміту стипендіатів), додатково виплачуються грошові кошти, які складають різницю між цими видами стипендій.

Як отримати стипендію в 2017 році?

Процедура отримання соціальних стипендій передбачає обов'язкове звернення студентів із заявою на ім'я ректора про надання їм стипендіальних виплат. У заяві треба вказати:

 • прізвище, ім'я та по батькові
 • число, місяць, рік народження
 • зареєстрований і фактична адреса проживання
 • категорію особи, відповідно до якої визначено право на отримання соцстіпендіі

Разом із заявою про призначення стипендії необхідно подати копію українського паспорта, копію свідоцтва про народження дитини (при наявності), копію ІПН і копію студентського квитка.

Крім того, кожна з семи перерахованих вище категорій для призначення стипендії повинна подати додатковий перелік документів:

 • переселенці - копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеного особи;
 • чорнобильці - копія посвідчення особи, яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС;
 • діти-сироти - копія рішення органу опіки та піклування про надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, або виписка з обліково-статистичної картки; копія свідоцтва про смерть батьків;
 • діти шахтарів - довідка з гірського підприємства з зазначенням стажу підземної роботи; акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом, за формою Н-1; копія довідки медико-соціальної експертизи; копія свідоцтва про смерть батька (матері);
 • діти учасників АТО - копія свідоцтва про смерть; документ, що підтверджує загибель (пропажу безвісти), виданий військовим формуванням, правоохоронних органів спеціального призначення, або рішення суду про визнання безвісно відсутнім (оголошення померлими); копія довідки медико-соціальної експертизи;
 • учасники бойових дій та їх діти - копія посвідчення учасника бойових дій; довідка органу соцзахисту про перебування на обліку в Єдиному державному реєстрі осіб, які мають право на пільги, із зареєстрованого місця проживання з посиланням на норму законодавства, згідно з якою встановлено статус учасника бойових дій;
 • дітей загиблих майданівців - копія свідоцтва про смерть батька (матері); копія довідки або посвідчення члена сім'ї загиблого; довідка органу соціального захисту населення про перебування на обліку в Єдиному держреєстрі осіб, які мають право на пільги, із зареєстрованого місця проживання з посиланням на норму законодавства, згідно з якою встановлено статус члена сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни.

Уповноважена особа вищого навчального закладу приймає документи і формує на кожного студента особисту справу, завірену копію якого в 10-денний термін передає в орган соціального захисту населення за місцем знаходження вищого навчального закладу. Заяву на стипендію і пакет документів необхідно подати до 28 лютого, грошові виплати в цьому випадку будуть проводиться з січня 2017 року. Студентам, які подали документи після зазначеної дати, стипендія буде призначена з місяця звернення.

Зверніть увагу, що автоматичного продовження раніше призначених стипендій не буде, так що не пропустіть терміни подачі документів.

Академічні та соціальні стипендії в ПТУ

Професійно-технічні навчальні заклади при розподілі академічних і соціальних стипендій, в першу чергу, віддають перевагу:

- дітям-інвалідам та інвалідам I-III групи;

- особам, які постраждали від Чорнобильської аварії;

- дітям з малозабезпечених сімей (за умови отримання державної допомоги);

- дітям-сиротам і дітям, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків;

- дітям, які навчаються на гірських професіях, чиї батьки загинули або стали інвалідами через травми або проф. Захворювання;

- учням, які мають за результатами семестрового контролю середній бал успішності не нижче 7 за дванадцятибальною або не нижче 4 за 5-бальною шкалою оцінювання;

- дітям, один з батьків яких загинув в районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій або збройних конфліктів, або під час масових акцій громадянського протесту, а також дітям-переселенцям.

Яким буде розмір стипендії в Україні в 2017 році?

Соціальні стипендії виплачуватимуться в такому розмірі:

 • для учнів ПТУ з числа дітей-сиріт - 1000 гривень;
 • для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт - 2000 гривень;
 • для учнів професійно-технічних навчальних закладів - 377 гривень;
 • для студентів вищих навчальних закладів I - II рівня акредитації - 750 гривень;
 • для студентів вищих навчальних закладів III - IV рівня акредитації - 1000 гривень;

Розмір звичайної (мінімальної) академічної стипендії у 2017 році становить:

 • для учнів професійно-технічних навчальних закладів - 415 гривень;
 • для студентів вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації - 830 гривень;
 • для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації - 1100 гривень.

Підвищений розмір академічної стипендії для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації буде виплачуватися в розмірі 1600 грн., I-II рівня акредитації - 1200 гривень. Крім того, для студентів «складних» і «дефіцитних» спеціальностей, зокрема інженерних і природничо-математичних педагогічних (вчителя хімії, фізики, біології і т.д.) можуть розраховувати на збільшені стипендії. Так для студентів ВНЗ I-II рівня акредитації стипендія становитиме 1536 гривень, а для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації - 2036 гривень на місяць.

Розмір академічної стипендії Президента України:

 • для учнів ПТУ - 1200 гривень;
 • для студентів ВНЗ I-II рівня акредитації - 1800 грн;
 • для студентів ВНЗ III-IV рівня акредитації - 2300 грн.;

Розмір іменних і академічних стипендій Кабміну:

 • для учнів професійно-технічних навчальних закладів - 1000 грн.;
 • для студентів вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації - 1600 грн.;
 • для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації - 2100 грн.;

Розмір президентської стипендії учасникам і призерам міжнародних учнівських олімпіад:

- учасникам - 2200 гривень на місяць;

- призерам - 2500 гривень на місяць;

Переможці Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури отримають стипендію Кабінету Міністрів України в розмірі 2 тисяч. Крім того, в Україні заснована президентська стипендія для переможців всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів та Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук - 2200 гривень.

Розмір стипендії переможцям Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка становить:

- для студентів ВНЗ I-II рівня акредитації - 1500 грн.;

- для студентів ВНЗ III-IV рівня акредитації - 2200 грн.

graduation money 0

    pfu    big logo2