Покровська міська рада — Про встановлення граничної вартості путівки (ліжко-дня) у 2017 році особам з інвалідністю

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 р. № 110 Уряд затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками, а також вніс зміни до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 «Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад» і від 31 березня 2015 р. № 200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням».

Відповідно до вказаних змін передбачено вільний вибір санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань для осіб з інвалідністю та учасників антитерористичної операції. Змінено існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) зазначеній категорії осіб через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі тристоронньої угоди (особа з інвалідністю/учасник АТО — управління — санаторій). Згідно з ухваленим рішенням гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначатиметься щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном.

Наказом Міністерства соціальної політики України від 06.04.2017 року № 575 «Про встановлення граничної вартості путівки (ліжко-дня) у 2017 році», який зареєстрований у Міністерстві юстиції 13.04.2017 за № 493/30361, встановлено граничну вартість путівки (ліжко-дня) за надання послуг із санаторно-курортного лікування деяким пільговим категоріям громадян у 2017 році, а саме:

• інвалідам війни з числа постраждалих учасників антитерористичної операції, інвалідам загального захворювання та з дитинства — 5250 (291,7) грн. без податку на додану вартість;
  • інвалідам з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку — 18217 (520,5) грн. без податку на додану вартість;
  • учасникам бойових дій з числа постраждалих учасників антитерористичної операції — 6300 (350,0) грн. з податком на додану вартість;
  • громадянам, що супроводжують інвалідів I групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) — 4691 (260,6) грн. з податком на додану вартість.

Забезпечення санаторно-курортним лікуванням пільгових категорій громадян здійснюється в межах кошторисних призначень з врахуванням черговості згідно дати постановки на облік.

Більш детальну інформацію щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням можна отримати в управлінні соціального захисту населення Покровської міської ради (вул. Поштова, 22, каб.32).