Покровська міська рада — Які зміни обіцяє внутрішньо переміщеним особам нова постанова Кабміну № 548

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Які зміни обіцяє внутрішньо переміщеним особам нова постанова Кабміну № 548

Кабінетом Міністрів України від 11 липня було прийнято Постанову № 548, якою внесено зміни до низки нормативно-правових актів, що стосуються оформлення довідки внутрішньо переміщеного особи (ВПЛ), отримання адресної допомоги, а також проходження ідентифікації.

Постанова КМУ № 548 вступило в законну чинності 18 липня 2018 року і опубліковано на сайті Верховної Ради і Кабінету Міністрів України.

Які ж зміни внесено до діючого законодавства:

1. Так, одним з найважливіших нововведень є зміна термінів проходження ідентифікації в Ощадбанку - тепер це кожні 6 місяців для одержувачів всіх соціальних виплат.

Важливо: Пенсіонери, які оформили ЕПП (електронне пенсійне посвідчення) також зобов'язані проходити ідентифікацію в Ощадбанку кожні 6 місяців. Раніше терміни проходження ідентифікації володарями ЕПП становили - перший рік - раз в 6 місяців, наступні роки - раз на рік.

Для володарів звичайного пенсійного посвідчення, які не оформили ЕПП, термін проходження ідентифікації залишається 1 раз в 3 місяці.

2. Розмір адресної допомоги студентам денної форми навчання вищих навчальних закладів, а також учням професійно технічних закладів, до закінчення ними навчання, але не довше досягнення ними 23 років, тепер становить 1000 грн (раніше було 442 грн).

3. Особи, яким виплата адресної допомоги була припинена за п. 7 Постанови 505 * (у зв'язку з непрацевлаштування протягом 4 місяців) отримали можливість знову її оформити після втрати працездатності. Наприклад, якщо вийшли на пенсію або оформили інвалідність.

До цих змін призначення адресної допомоги, припиненої за п. 7 (непрацевлаштування протягом 4 місяців), було можливо тільки в судовому порядку.

4. Звернутися з заявою про продовження виплати адресної допомоги на наступні 6 місяців тепер можна не раніше ніж за 15 днів до закінчення поточного шестимісячного періоду або з початку наступного періоду.

5. Розширено категорії осіб, яким адресна допомога не призначається. Це члени сім'ї, які перебувають на повному державному утриманні, а саме:

• в будинку дитини, дитячому будинку, дитячому будинку-інтернаті, психоневрологічному інтернаті, будинку-інтернаті для людей похилого віку та осіб з інвалідністю, а також в соціальному будинку-інтернаті системи соціального захисту населення;

• в школі-інтернаті, установі спеціалізованого освіти військового (військово-спортивного) профілю;

• відбуває покарання в місцях позбавлення волі.

6. Припинення виплати адресної допомоги особам, що не працевлаштувалися за сприяння державної служби зайнятості тепер здійснюється через 4 місяці. Раніше п. 12 Постанови КМУ №505 було передбачено тільки 2 місяці.

7. Особи з інвалідністю, їх діти, діти з інвалідністю, а також особи, які здійснюють за ними догляд, тепер мають право оформити адресну допомогу, навіть якщо вони перемістилися з населених пунктів Донецької і Луганської областей, де органи державної влади здійснюють свої повноваження у повному обсязі. При цьому обов'язковою умовою є неможливість повернення на попереднє місце проживання.

8. Дитина після отримання паспорта в 14 років має право самостійно звернутися за отриманням адресної допомоги.

9. Діти, які були народжені у внутрішньо переміщених осіб вже після початку АТО / тимчасової окупації, мають право на отримання адресної допомоги (переселенських). «Раніше щодо цього у органів соціального захисту виникало багато питань. Тепер питання врегульовано законодавчо », - підкреслили правозахисники.

10. Також законодавчо врегульовано оформлення довідки ВПЛ дітьми, які отримали паспорт без реєстрації місця проживання, але вже раніше були внесені до Єдиної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

11. Особи, чиє житло було зруйновано або стало непридатним для проживання в зв'язку з проведенням АТО, мають право на отримання довідки.

12. Особи з інвалідністю І групи, а також особи не здатні до самообслуговування, які отримують соціальні виплати шляхом доставки додому через Укрпошту, звільняються від необхідності проходити фізичну ідентифікацію в Ощадбанку.

13. Особи, що працюють на державній службі, в органах місцевого самоврядування, а також правоохоронних органах не повинні проходити перевірку за фактичним місцем проживання під час призначення (поновлення) виплат.

    pfu    big logo2